BAŞKAN ÖZEN TARIM ŞURASI İÇİN ANKARA'DA

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin açış konuşması yaptığı 3. Tarım Şurasının sonuç bildirgesi 21 Kasım 2019 Perşembe günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından Külliyede açıklanacak.

Şura çalışmaları kapsamında 21 komisyon kurulmuş ve bu komisyonlarda Temmuz ayından bugüne çalışmalar yapıldı. Artık çalışmaların sonuna gelindi. Raporlar hazırlandı ve Bakanlık bünyesinde toplandı.

Bakan Pakdemirli Şura açış konuşmasında kısaca şu konulara değindi;

"-Ülkemizde futbolda sonra en çok tarım konuşuluyor, bu nedenle tarımda alacağımız kararları geniş kitlelere danışarak almamız gerekiyor. Bu güne kadar şura çalışmalarında 2000 kişi ile komisyon çalışması yaparken, İllerde ise 7000 paydaşın katılımı ile toplantılar düzenledik fikirler aldık. Ayrıca web sitesi üzerinden 23.000 den fazla fikir geldi. Hepsi bizim için çok değerli. Fikri alınmayan kimse kalmasın istedik. Atladığımız hiç bir detay kalmasın. Yapacağımız 5 yıllık plan önümüzdeki 25 yıla ışık tutsun istiyoruz. Sorunlu değil, sorumlu her fikre açığız."

Açış toplantısından sonra komisyonlar son çalışmalarını yapmak üzere Orman Genel Müdürlüğünde toplantıya geçti.

Şura kapsamında Üretici Örgütlenmesi Komisyonunda yer alan Başkanımız Faruk ÖZEN 3 gün boyunca çalışmalara devam edileceğini ve nihayetinde Cumhurbaşkanımızın sonuç bildirgesini açıklayacağını söyledi. Başkan Özen Şura raporu açıklandıktan sonta uygulama noktasında takipçisi olacaklarını belirtti.

 

Okunma Sayısı: 1357

S.S. BALIKESİR BÖLGESİ HAYVANCILIK KOOPERATİFLERİ BİRLİĞİ © 2021

Yıldırım Mah. Balakan Sokak No:12/A Tel1: (266) 239 10 81 GSM. (533) 426 06 30 Faks (266) 239 10 21

Geliştirici ©