GİZLİLİK VE GÜVENLİK POLİTİKASI

 

S.S.BALIKESİR BÖLGESİ HAYVANCILIK KOOPERATİFLERİ BİRLİĞİ ‘nde verilen tüm servisler ve Yıldırım Mahallesi Balakan Sokak NO:12/A adresinde kayıtlı S.S.BALIKESİR BÖLGESİ HAYVANCILIK KOOPERATİFLERİ BİRLİĞİ ‘ne aittir ve kooperatif tarafından işletilir. 

 

Birliğimiz, çeşitli amaçlarla kişisel veriler toplayabilir. Aşağıda, toplanan kişisel verilerin nasıl ve ne şekilde toplandığı, bu verilerin nasıl ve ne şekilde korunduğu belirtilmiştir. 

 

Üyelik ,Mobil Uygulama üzerindeki çeşitli verilerin doldurulması suretiyle üyelerin kendileriyle ilgili bir takım kişisel bilgileri (isim-soy isim, kooperatif isimleri, telefon, adres ,TC kimlik numarası veya e-posta adresleri gibi) Birliğimiz tarafından işin doğası gereği toplanmaktadır. 

 

Birliğimiz bazı dönemlerde  üyelerine  , bakanlıktan yapılan açıklamalara istinaden desteklemeler hakkında  ve yapmış olduğumuz faaliyetlerle ilgili  bilgiler,  gönderebilir. Üyelerimiz bu gibi bilgileri alıp almama konusunda her türlü seçimi üye olurken yapabilir, sonrasında üye girişi yaptıktan sonra hesap bilgileri bölümünden bu seçimi değiştirilebilir.

 

Birliğimiz’in mesaj yoluyla gerçekleştirilen onay sürecinde, üyelerimiz tarafından birliğimize elektronik ortamdan iletilen kişisel bilgiler, Üyelerimiz ile yaptığımız "Kullanıcı Sözleşmesi" ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında üçüncü kişilere açıklanmayacaktır.

 

Sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve verilen hizmet ile ilgili çıkabilecek sorunların veya uyuşmazlıkların hızla çözülmesi için, Birliğimiz , üyelerinin IP adresini kaydetmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

 

Birliğimiz kişisel bilgileri, gerektiğinde kullanıcıyla temas kurmak için de kullanılabilir. Birliğimiz tarafından talep edilen bilgiler veya kullanıcı tarafından sağlanan bilgiler veya Birliğimiz üzerinden yapılan işlemlerle ilgili bilgiler; Birliğimiz ve işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından, "Üyelik Sözleşmesi" ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, üyelerimizin kimliği ifşa edilmeden çeşitli istatistiksel değerlendirmeler, veri tabanı oluşturmak için kullanılabilir.

 

Birliğimiz gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.

 

 

ÜÇÜNCÜ TARAF WEB SİTELERİ VE UYGULAMALAR

Birliğimiz,  web sitesi dâhilinde başka sitelere link verebilir. Birliğimiz, bu linkler vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. Birliğimiz’e ait sitede yayınlanan reklamlar, reklamcılık yapan iş ortaklarımız aracılığı ile kullanıcılarımıza dağıtılır. İş bu sözleşmedeki Gizlilik Politikası Prensipleri, sadece birliğimiz’in kullanımına ilişkindir, üçüncü taraf web sitelerini kapsamaz. 

 

İSTİSNAİ HALLER

Aşağıda belirtilen sınırlı hallerde Birliğimiz, işbu "Gizlilik Politikası" hükümleri dışında kullanıcılara ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilir. Bu durumlar sınırlı sayıda olmak üzere;

1.Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik v.b. yetkili hukuki otorite tarafından çıkarılan ve yürürlülükte olan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uymak;

  1. Birliğimiz kullanıcılarla akdettiği "Üyelik Sözleşmesi"'nin ve diğer sözleşmelerin gereklerini yerine getirmek ve bunları uygulamaya koymak amacıyla;

3.Yetkili idari ve adli otorite tarafından usulüne göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütümü amacıyla kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi;

4.Kullanıcıların hakları veya güvenliklerini korumak için bilgi vermenin gerekli olduğu hallerdir. 

Birliğimiz, işbu "Gizlilik Politikası" hükümlerini dilediği zaman sitede yayınlamak veya kullanıcılara elektronik posta göndermek veya sitesinde yayınlamak suretiyle değiştirebilir. Gizlilik Politikası hükümleri değiştiği takdirde, yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır.

 

Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru ve önerileriniz için balikesirhaykoop@gmail.com adresine email gönderebilirsiniz. Birliğimiz’e ait aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

 

Firma Ünvanı:S.S.BALIKESİR BÖLGESİ HAYVANCILIK KOOPERATİFLERİ BİRLİĞİ

Adres: Yıldırım Mahallesi Balakan Sokak No:12/A Karesi/BALIKESİR

Eposta: balikesirhaykoop@gmail.com

Tel: (0266) 239 10 81

Fax: (0266) 239 10 81