HAYKOOP DESTEKLER İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ

15.08.2018 00:00:00

.. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin tarım ve hayvancılığa verdiği desteği takdirle karşıladıklarını ifade eden HAYKOOP Başkanı Faruk Özen, Balıkesir’deki kooperatifler olarak tarım ve hayvancılığın gelişmesi adına ne yapılması gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını belirtti.
         
        21 Aralık Dünya Kooperatifler Günü kapsamında HAYKOOP Başkanı Faruk Özen ve 15 ilçe kooperatif başkanı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’u ziyaret etti. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin tarım ve hayvancılığa verdiği desteği takdirle karşıladıklarını ifade eden HAYKOOP Başkanı Faruk Özen, Balıkesir’deki kooperatifler olarak tarım ve hayvancılığın gelişmesi adına ne yapılması gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını belirtti.  HAYKOOP Başkanı Özen sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün 21 Aralık Dünya Kooperatifçilik Günü. Dünyada ilk kooperatifin açıldığı gün nedeniyle bugünü Kooperatifçilik Günü olarak kutluyoruz. Sizleri de bu vesileyle ilçelerden gelen kooperatif başkanlarımızla ziyaret edip, Büyükşehir Belediyesi’nin kooperatiflere verdiği desteklerden dolayı teşekkür etmek istedik. Burada soğuk süt tankı desteği alan kooperatiflerimiz var. Büyükşehir Belediyesi’nde tarım ve hayvancılık konusunda hepimiz üzerimize düşen görevleri layıkıyla yapmaya devam ediyoruz. Sizinde bu yöndeki çalışmalarınızı takdirle izliyoruz

Balıkesir’in tarım ve hayvancılıkta önemli bir merkez olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur,  üretimde kalitenin artması bakımından kooperatiflerin üstlendiği görevin önemine dikkat çekti. Büyükşehir Belediyesi olarak tarım ve hayvancılığı desteklemeyi sürdüreceklerini vurgulayan Başkan Uğur, “ Bizler Büyükşehir Belediyesi olarak tarım ve hayvancılığı destekliyoruz.. Kooperatifleşme önemli bir hamledir. Hayvancılık ve çiftçilikle uğraşan üreticilerimize kooperatifleşmeyi tavsiye ediyoruz. Üreticilerimiz kooperatifler aracılığıyla son teknoloji makinelerle daha kaliteli ürün elde edebilir. Birlikten güç doğuyor. Bu zamana kadar Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak; soğuk süt tankı, tohum seleksiyon makinesi, kovan altlığı gibi elimizden ne geliyorsa yaptık. Bundan sonra da bu desteklerimizi sürdüreceğiz” dedi.  HAYKOOP Başkanı Faruk Özen ve 15 ilçeden gelen kooperatif başkanı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’la yaptığı ziyaretin ardından Genel Sekreter Osman Yenidoğan ve Kırsal Hizmet Daire Başkanı Ahmet Mekin Tüzün’le görüştü.

Okunma Sayısı: 832

S.S. BALIKESİR BÖLGESİ HAYVANCILIK KOOPERATİFLERİ BİRLİĞİ © 2022

Yıldırım Mah. Balakan Sokak No:12/A Tel1: (266) 239 10 81 GSM. (533) 426 06 30 Faks (266) 239 10 21

Geliştirici ©