TAKBİ PROJEMİZ 3 YIL DAHA UZAYACAK

24.10.2018 00:00:00

 

Kısa adı TAKBİ olan ve 2016 yılında başlayan Türk Alman Kooperatifleri İş Birliği projesi Mart 2019 tarihinde sona erecekti. Ancak projenin uygulandığı Bölge Birliklerinde yaşanan olumlu gelişmeler iki ülke Bakanlıklarının karşılıklı anlaşması ile 3 yıl daha uzatılması için tavsiye kararı alındı. Her iki bakanlık yetkileleri durumu değerlendirdikten sonra uzatılması konusunda imzalar atılacak.

Projenin 1-2 Ağustos tarihlerinde Ankara’da yapılan çalışma grubu toplantısında Köykoop ve Haykoop Merkez Birliği Başkanları Neptün Soyer ve Ahmet Ertürk bu proje ile iki merkez birliği arasında oluşan işbirliği kültürüne dikkat çektiler ve ileriki yıllarda bu birlikteliği artırarak devam ettirmek istediklerini söylediler. Merkez Birliklerinin bünyesindeki Bölge Birliği Başkanları arasında yapılan anket çalışmasında da benzer tablo ortaya çıktı. Ortak amaçlara hizmet eden bu iki merkez birliğinin daha fazla işbirliği içinde olmasının faydaları karşılıklı olarak beyan edildi.

25-26 Eylül tarihlerinde ise Alman Gıda ve Tarım Bakanlığı tarafından proje izleme görevi verilen Jasper Lauert Balıkesir’e gelerek TAKBİ projesinin getirileri hakkında Birlik Başkanımız Faruk Özen’den ve kooperatif başkanlarımızdan görüşleri dinledi.

Proje kapsamında olan Denizli Bölge Birlik Başkanı Mehmet Varol ile birlikte Köykoop ve Haykoop Merkez Birliği başkanlarının da katıldığı toplantıda, proje ile yaşanan gelişmeler ortaya konuldu.

Jasper Lauert, projenin Denizli ve Balıkesir Bölge Birliklerine olumlu katkıları olduğunu gözlemlediğini belirterek bundan dolayı çok memnun olduklarını ifade etti. 

Gün içerisinde Jasper Lauert’e Haykoop Balıkesir bünyesindeki Atköy ve Hamidiye Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri gezdirildi. Birlik toplantı salonunda sunum eşliğinde Balıkesir ilimiz tanıtıldı.

 

 

Okunma Sayısı: 920

S.S. BALIKESİR BÖLGESİ HAYVANCILIK KOOPERATİFLERİ BİRLİĞİ © 2022

Yıldırım Mah. Balakan Sokak No:12/A Tel1: (266) 239 10 81 GSM. (533) 426 06 30 Faks (266) 239 10 21

Geliştirici ©