GENEL KURULLAR HAZİRAN SONUNA ERTELENDİ

Dünyayı saran korona virüsüyle mücadele kapsamında virüsün yayılmasını engellemek için Tarım ve Orman Bakanlığı makam oluru ile kooperatiflerin genel kurullarını Haziran sonuna ertelediğini açıkladı. 

Birlik Başkanımız Faruk ÖZEN açıklanan kararın tartışılmayacak bir karar olduğunu tüm kooperatiflerin bu karara uyacağını belirtti. Ancak bu sene seçim yapacak olan 25 kooperatifimizden 4 tanesinin Mart ayında, 8 tanesinin Nisan ayında 5 tanesininde Mayıs ayında görev sürelerinin bittiğini ve yetki belgesi sorunu yüzünden kooperatiflerin bankalarda işlem yapamacağını bu durumun da Ticaret Bakanlığı tarafından aydınlığa kavuşması için müracaat ettiklerini söyledi. Başkan ÖZEN; "Biz bağlı olduğumuz Tarım ve Orman Bakanlığına durumu ilettik. Hazirana kadar yetki süresi dolan kooperatiflerin durumu için Ticaret Bakanlığı tarafından 30 Hazirana kadar yetki uzatılmasını talep ettik. Bir kaç gün içinde bunun da açıklığa kavuşacağını umuyoruz" dedi.

Virüsün yayılmasını engellemek adına Diyanet İşleri Başkanlığı Camilerde cemaat ile namaz kılınmasına ara verme, İçişleri Bakanlığı kahvehane gibi kalabalık toplayan mekanların kapatılması kararı aldı. 

Tüm vatandaşlar olarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeliyiz. 

Okunma Sayısı: 800

S.S. BALIKESİR BÖLGESİ HAYVANCILIK KOOPERATİFLERİ BİRLİĞİ © 2021

Yıldırım Mah. Balakan Sokak No:12/A Tel1: (266) 239 10 81 GSM. (533) 426 06 30 Faks (266) 239 10 21

Geliştirici ©