4. TÜRKİYE KOOPERATİFLER FUARI AÇILDI. AÇILIŞ KURDALESİNİ BAKANLARIMIZ RUHSAR PEKCAN VE ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK KESTİ...

25.09.2020 12:36:00

Bu yıl 24-27 Eylül 2020 tarihleri arasında dördüncüsü düzenlenen Türkiye Kooperatifler Fuarı’na Haykoop Merkez Birliği Yönetim ve Denetim Kurulu olarak katılım sağladık. Fuarın açılış ve ödül töreninde Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan, Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği Başkanı Abdülkadir Akgül, T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve T.C. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan konuşmalarını yaptılar. Konuşmalar sırasında ülkemiz için özellikle içinde bulunduğumuz pandemiden dolayı birlikte üretim yaparak birlikte büyüyebileceğimiz en iyi yapının kooperatifçilik olduğu üzerinde duruldu.

Konuşmalardan sonra Bakanlarımız Sayın Pekcan ve Sayın Selçuk tarafından;

  • Kadın Girişimi Alanında Yılın Kooperatifi Ödülü
  • İhracat Alanında Yılın Kooperatifi Ödülü
  • Yenilikçilik Alanında Yılın Kooperatifi Ödülü
  • Çevre Duyarlılığı Alanında Yılın Kooperatifi Ödülü
  • Sosyal Sorumluluk Alanında Yılın Kooperatifi Ödülü kazanan kooperatiflere takdim edildi.

Açılış ve ödül töreninin sonunda Haykoop Genel Merkez Başkanımız Ahmet Ertürk’ün de katıldığı açılış kurdelesi kesimi yapıldı.

İçinde bulunduğumuz Türk – Alman Kooperatif Birlikleri İşbirliği Projesi (TAKBİ) kapsamında bizlere destek veren Alman Kooperatifleri Konfederasyonunun (DGRV) da fuardaki standını ziyaret ettik.

Fuara katılım özellikle pandemiden kaynaklı olarak çok fazla değildi. Sağlık açısından girişlerde HES Kodu ve dezenfekte işlemlerinin uygulandı ve maskesiz kimsenin içeri alınmadığı görüldü. Kişiler yaşanabilecek bütün kötü durumlardan uzak tutulmaya çalışıldı.

 

 

 

 

Okunma Sayısı: 1203

S.S. BALIKESİR BÖLGESİ HAYVANCILIK KOOPERATİFLERİ BİRLİĞİ © 2022

Yıldırım Mah. Balakan Sokak No:12/A Tel1: (266) 239 10 81 GSM. (533) 426 06 30 Faks (266) 239 10 21

Geliştirici ©